english version česká verze
ALV - ČLENSKÁ SEKCE
Jméno:
Heslo:
  SEZNAM ČLENŮ ALV
  Na Záhonech 212, Kunovice, 686 04
  Adresa: CZECH SPORT AIRCRAFT a.s.
              Na Záhonech 212, 686 04 Kunovice, Czech Republic
  Tel.: +420 576 514 032
  E-mail: info@czechsportaircraft.com
  Web: www.czechsportaircraft.com
  IČ: 28240316

  Management:
  Ing. Martin Jurík generální ředitel
  Ing. Lubor Směřička výkonný ředitel

  HISTORIE SPOLEČNOSTI A SOUČASNOST

  Společnost svojí současnou činností navazuje na dlouholetou tradici letecké výroby v Kunovicích, jejíž počátky spadají až do roku 1934. O dva roky později zde zahájila činnost první letecká továrna jejiž brány opustilo v průběhu následujících desetiletí několik tisíc letounů nejrůznějších typů a kategorií známých a úspěšně provozovaných po celém světě, jako byly například kluzáky L-13 Blaník nebo malé dopravní letouny L-410.
  Po roce 1989 prošla letecká výroba v Kunovicích na jedné straně velmi složitým obdobím, kdy původní výroba byla významně utlumena, ale na druhé straně zde současně vznikla řada nových firem a byly zahájeny nové výrobní programy, využívajících potenciálu kvalifikované pracovní síly v regionu.
  V roce 2008 byla založena akciová společnost Czech Sport Aircraft a.s., která v dubnu 2009 zakoupila v areálu existující výrobní podnik pro vývoj a výrobu lehkých sportovních letadel. Nová společnost následně provedla rozsáhlou restrukturalizaci organizace a rozšíření výrobních kapacit a zahájila činnosti vedoucí k získání certifikací pro výrobu a vývoj letadel podle norem EASA. V současné době společnost Czech Sport Aircraft a. s. svým výrobním programem, používanými technologiemi, ale i díky zaměstnávání vysoce kvalifikované pracovní síly patří k celosvětovým lídrům v oboru lehkých sportovních letadel. Hlavním programem výrobního portfolia společnosti jsou letouny PS-28 Cruiser a SportCruiser. Tato letadla mají stejný základní design, letové vlastnosti a výkon, ale liší se typem certifikace a tím i svým uplatněním na trhu. Největší oblibě se těší ve Spojených státech amerických a pak na evropském kontinentu.V první polovině roku 2017 byl dodán již šestistý kus letounu PS-28 Cruiser/SportCruiser.

  CERTIFIKÁTY

  Společnost Czech Sport Aircraft a. s., je držitelem následujících certifikátů a oprávnění, uznávaných a platných nejen na území ČR, ale i ve světě:

  • EASA Production Organisation Approval (POA) - Oprávnění organizace k výrobě letadel, letadlových částí a zařízení;
  • EASA AP Design Organisation Approval (APDOA) - Oprávnění vývojové organizace.
  design: DIS MEDIA
  Nábytek Šváb Blansko, nábytek na míru